Bezrękawniki męskie

Nadchodząca wiosna to świetna okazja do przeprowadzenia subtelnej metamorfozy w każdej szafie! Coraz cieplejsze dni pozwalają na chwilowe pożegnanie się z puchowymi kurtkami, ocieplanymi spodniami, czapkami czy grubymi swetrami. Czas na lżejszą odzież w jaśniejszych odcieniach.

Bezrękawnik męski – na przejściową pogodę

Kamizelka męska zwana również bezrękawnikiem to jeden z ulubionych elementów odzieży męskiej. Zaliczana jest do odzieży przejściowej – świetnie sprawdzi się zarówno wiosną jak i jesienią, a nawet w chłodniejsze, letnie dni. Świetnie ochroni plecy przed wiatrem, który, pomimo dość wysokiej temperatury, dość często występuje w okresie wczesnej wiosny czy jesieni. Dzięki bezrękawnikowi męskiemu nie trzeba martwić się ani o przeziębienie ani o przegrzanie organizmu. Świetnie nadaje się on do jazdy na rowerze czy w trakcie górskich wycieczek.

Wybór bezrękawników

Obecnie do dyspozycji klientów jest bardzo szeroka oferta męskich kamizelek. Są one szyte w różnych fasonach i kolorach i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W sklepach z odzieżą męską nie zabraknie propozycji dla panów ceniących elegancję i klasykę, jak również tych, którzy stawiają na nowoczesność i subtelną nutę ekstrawagancji. Wybierając bezrękawniki męskie warto zadbać o to, by nie były zbyt ciasne – należy pamiętać, że najczęściej pod bezrękawnikiem będzie znajdować się sweter lub bluza, dlatego nigdy nie należy mierzyć bezrękawnika bezpośrednio na koszulkę. Przydatne bywają kieszenie, gdzie można schować telefon czy kluczyki do samochodu oraz kaptur na wypadek konieczności ochrony głowy czy uszu. Szukając idealnego bezrękawnika męskiego warto zwrócić uwagę na:
– gatunek materiału, z jakiego kamizelka została uszyta
– estetykę wykonania
– grubość (na rynku są dostępne również bezrękawniki puchowe, które raczej nie sprawdzą się latem.

Published by