Idealna sukienka do pracy

Sukienka do pracy powinna być wybierana z należytą troską i uwagą. Za pomocą odpowiedniego stroju można bowiem wyrazić szacunek dla przełożonych, współpracowników i podwładnych. 

Jak wybrać sukienkę do pracy?

Wiele kobiet ma wątpliwości dotyczące tego, jaką sukienkę do pracy powinny one wybierać. Otóż, godna polecenia sukienka powinna być uszyta z wysokogatunkowego materiału, który jest przewiewny i wpływa na komfort jej noszenia. Ważny jest również kolor sukienki. W tym wypadku polecane są granaty, szarości, beże, zielenie oraz brązy. Kobiety powinny się decydować na zakup sukienek do pracy jednokolorowych: https://intimiti.pl/sukienki-do-biura, które mogą być z powodzeniem zestawiane z żakietami oraz marynarkami. Nadmiar biżuterii nie jest w tym wypadku zalecany.   

Na jakie cechy sukienki warto zwracać uwagę?

Godna polecenia sukienka powinna być wygodna i funkcjonalna. Nie może ona ograniczać ruchów kobiety oraz nie powinna się ona nadmiernie gnieść. Warto sięgać po sukienki o ponadczasowym kroju, w tym modele ołówkowe lub lekko rozszerzane ku dołowi. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku długość sukienki, która powinna sięgać do okolicy kolan. Warto pamiętać o tym, że zarówno sukienki zbyt krótkie, jak i zbyt długie nie są w tym wypadku pożądane. Sukienki do pracy powinny mieć również rękawy, które sięgają co najmniej do połowy ramion.     

Jakich sukienek warto unikać?

W przypadku stylizacji do pracy warto zrezygnować z sukienek, które odsłaniają ramiona. Nie są również zalecane fasony z głębokimi dekoltami oraz wykonane z prześwitujących lub połyskujących tkanin. Warto również zrezygnować z koronek, falban, wycięć oraz nadmiaru zdobień. Kobiety powinny również rezygnować z tkanin, które się mechacą, blakną oraz nie przepuszczają powietrza. Dodatek sztucznych włókien jest korzystny, ale ich nadmiar nie jest polecany. W przypadku stylizacji do pracy warto również unikać dużych printów, w tym kwiatów czy pasów. W zamian za to należy się zdecydować na delikatne wzory, które prezentują się subtelnie oraz podkreślają walory kobiecej urody.

Published by