Jak wybrać idealny biustonosz?

Zaczynając od różnorodności wzorów i fasonów, a kończąc na niejednolitej rozmiarówce, na kobietę próbującą dopasować odpowiedni biustonosz czeka mnóstwo trudności. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę, jakie są najpopularniejsze rodzaje biustonoszy i jak wybrać biustonosz idealny.

Materiał i rozmiarówka

Kupując damski biustonosz, warto zwrócić uwagę na skład materiałowy, podany na jednej z metek. Przyjemnym w dotyku i dobrym do codziennego użytkowania materiałem jest bawełna, w przypadku bielizny najczęściej z niewielką domieszką elastanu. Innymi często wykorzystywanymi włóknami są poliamid, wiskoza i jedwab, które są cieńsze i gładsze w dotyku. Należy natomiast unikać materiałów z poliestru i z dużą domieszką tego sztucznego włókna. Materiały poliestrowe w ogóle nie przepuszczają powietrza ani wody, przez co mocniej się pocimy i przegrzewamy.

Drugą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest rozmiarówka, często różniąca się nawet między modelami tego samego producenta. Przed wybraniem się na poszukiwanie biustonosza, sprawdźmy swoje wymiary – obwód klatki piersiowej pod biustem oraz w najszerszym punkcie piersi, następnie porównajmy je z tabelami rozmiarów udostępnianymi przez producenta. Jednak, z uwagi na indywidualne różnice w budowie, zazwyczaj to nie wystarczy. Kupując w nowym sklepie z bielizną, bądźmy gotowe na przymierzanie wielu modeli.

Od braletek po push-upy

Różne kroje i fasony biustonoszy sprawdzą się lepiej lub gorzej w zależności od wielkości i kształtu naszych piersi oraz tego, jakiego potrzebujemy stopnia podtrzymania. Nieusztywniane i wkładane przez głowę braletki podtrzymują biust bardzo delikatnie, pozwalając piersiom układać się swobodnie, podczas gdy push-upy czy inne modele o mocno usztywnianych miseczkach mocno modelują i podtrzymują biust. Jeśli nie jesteśmy pewne, jak wybrać biustonosz we właściwym rozmiarze i odpowiedni do naszej figury, zwróćmy się o pomoc do brafiterki. W sklepach z bielizną zazwyczaj ekspedientki przechodzą odpowiednie przeszkolenie i będą dobrze wiedziały, jaki model nam doradzić.

Published by