Jakie damskie jeansy kupować?

Jeansy są zawsze modne. Należy jednak zawsze dobrać fason odpowiedni do sylwetki. Po jakie modele warto sięgnąć? Jakie damskie jeansy są najmodniejsze?

Najbardziej klasyczne są jeansy damskie o prostych nogawkach. Inne popularne modele to tzw rurki i dzwony.  Oprócz tych najbardziej standardowych jeansów w sklepach znajduje się także wiele innych np. cygaretki, alladynki oraz rybaczki. Nie tylko jednak szerokość nogawek ma znaczenie. Bardzo ważnym elementem spodni jest tzw. stan. To nic innego jak góra spodni, okalająca talię. Stan może być m.in. wysoki lub regularny.

Wiele zależy także od gatunku zastosowanego materiału i jego faktury. W chwili obecnej damskie jeansy produkowane są ze specjalnego rodzaju bawełny – denimu o skośnym splocie.  Do materiału tego często dodawane są także domieszki innych tkanin np. domieszka elastanu zapewnia spodniom elastyczność. W 100% z bawełny są natomiast najczęściej szyte męskie jeans. Jakość jeansów uzależniona jest także od szwów. Najwyższej jakości materiał jest naturalnie wykończony. Takie spodnie zbyt szybko się się nie strzępią. Dlatego też przed zakupem warto sprawdzić wewnętrzną stronę spodni. Modele już postrzępione na pewno nie posłużą zbyt długo.

Published by