Kurtki damskie – element modnej stylizacji

Kurtki damskie dają spore pole popisu dla wyobraźni projektanta. Jest to ten rodzaj wierzchniego okrycia, potrzebnego w wielu okolicznościach, przeznaczonego dla różnych warunków pogodowych, który wydaje się niezbędnym elementem garderoby. Wręcz jej podstawą.

Kurtki są wyciągane z szafy, gdy pojawiają się pierwsze, nieśmiałe jesienne chłody, wtedy najlepsze są te lekkie, przejściowe lub też sportowe, z których nietrudno wyczarować interesującą, ale w dalszym ciągu casualową stylizację.

Damskie kurtki dają w ogóle spore pole do popisu. W zależności od tego jaka akurat wisi w szafie – można wyczarować stylizację na punkrock girl wybierając ramoneskę, dać do zrozumienia, że zimę można spędzić wyłącznie na stoku – wybierając kurtkę w stylu narciarskie, sugerując tym samym, że jest się mistrzynią slalomu.

Kurtka to nieoceniony element garderoby, który jednakże pozwala przy użyciu odrobiny wyobraźni na szaleństwo zabaw w stylistkę. Taka zabawa przywodzi na myśl dzieciństwo, kiedy wyciągnięte z szafy zwykłe ubrania, kończyły jako baśniowa kreacja księżniczki. Wyobraźni można użyć nawet nakładając kurtkę.

Published by