Miłość, namiętność i władza, czyli symbolika czerwonej sukienki

Kolor czerwony to symbol miłości, namiętności, a także radości, władzy czy gniewu – ma bardzo szerokie konotacje, a do tego jest jednym z najbardziej wyrazistych kolorów. Jeśli więc chcemy na sobie skupić uwagę innych, to wybierzmy sukienkę w kolorze czerwonym. Pasuje ona praktycznie na każdą kobietę. Trzeba tylko przestrzegać kilku zasad.

Na jaki fason czerwonej sukienki się zdecydować?

W tej kwestii kierujmy się po prostu swoimi atutami i ewentualnymi mankamentami – najwłaściwsza będzie czerwona sukienka, która podkreśli naszą zgrabną figurę i zatuszuje pewne niedoskonałości. W takim razie jak wybrać czerwoną sukienkę? Jeśli jesteśmy posiadaczkami nienagannej figury, to możemy pozwolić sobie właściwie na wszystko – jeśli nie, to postawmy na te najbardziej klasyczne kroje, czyli kopertowy, trapezowy, literę A, na nawet tubę. Oczywiście czerwona sukienka powinna być dość skromna w dodatki, ponieważ to właśnie kolor jest tutaj najmocniejszym akcentem. 

Czerwona sukienka a karnacja 

Sukienka w kolorze czerwonym pasuje prawie do każdego typu urody – jedynie rudowłose kobiety muszą nieco zastanowić się nad wyborem odpowiedniego odcienia, a jednym z najwłaściwszych dla nich jest odcień ceglasty. Blondynki o jasnych i chłodnych karnacjach z powodzeniem mogą postawić na soczyste truskawkowe odcienie, a brunetki i szatynki na głębokie czerwienie czy odcień koralowy. Warto przymierzyć kilka wariantów i dopiero wtedy zdecydować, w którym z nich czujemy się najlepiej. 

Jakie dodatki do czerwonej sukienki? 

Kiedy już wiemy, jak wybierać czerwone sukienki, to dużą wagę należy również przyłożyć do odpowiednich dodatków. Czerwień przykuwa uwagę, a niewłaściwe dodatki mogą za bardzo namieszać, więc koniecznie powinny być stonowane i w skromnej ilości. Na pewno czerwona sukienka będzie świetnie wyglądać w towarzystwie szpilek i złotej biżuterii. Jeśli chodzi o torebkę, to można postawić na taką w jasnych pastelowych odcieniach lub na czerń i granat. W zależności od okazji, na jaką zakładamy sukienkę, możemy połączyć ją z marynarką lub ramoneską.

Published by