Modne czapki zimowe

Ważnym dodatkiem do stroju, szczególnie zimowego jest czapka. Jednak dopasowanie czapki do własnej twarzy bywa nieraz dość kłopotliwe. Zależnie od kształtu i czoła, policzków czy brody, nie każda czapka będzie wyglądać idealnie na różnych osobach.

Zatrzymać ciepło
Zasadniczo, najważniejszą sprawą jest, by nasza głowa w czasie zimy, była dobrze chroniona od wiatru i niskiej temperatury. Ponieważ ciepło ciała ucieka właśnie przez głowę, ważne jest by zminimalizować ten proces.

Czapkę zimową dobieramy do kształtu twarzy, ale również kolorystycznie do ubioru zimowego. Powinna albo się wyróżniać albo stanowić coś w rodzaju elementu kompletu.

Właściwy wybór czapki
Mając twarz w kształcie owalu, dobór czapki nie stanowi problemu, ponieważ do takiego zarysu pasuje każda i każda będzie  ładnie wyglądać.

Buzia w kształcie trójkąta, to już nieco inna sprawa. Do takiej twarzy najlepiej pasuje kapelusz lub kaszkiet, który zakryje szerokie czoło, tworząc równowagę pomiędzy górną i dolną częścią głowy.

Głowa z twarzą prostokątną, sprawiająca wrażenie posiadania pucołowatych policzków, wręcz prosi się o założenie futrzanej czapy zimowej lub czapek z nausznikami.

Twarz okrągła, dobrze będzie wyglądać w obramowaniu beretu lub czapki wystylizowanej na beret, a na dodatek umieszczonego asymetrycznie.

Buzia o kształcie kwadratu zyska na urodzie, gdy dobierzemy do niej czapkę ze ściągaczem na czoło i szeroką, luźną częścią tylną.

Wybór czapki zimowej nie powinien stanowić większego problemu, ponieważ wśród ogromnej gamy kolorów i wzorów, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Published by