Na co zwrócić uwagę kupując modne kurtki damskie?

modne kurtki damskie

Kurtki damskie to jeden z podstawowych elementów garderoby każdej kobiety. Panie przypominają sobie o nim szczególnie wtedy, gdy na dworze robi się już coraz chłodniej i czuć nieuchronnie zbliżający się sezon jesienno-zimowy. O czym warto pamiętać, kupując tanie kurtki damskie? Na co przede wszystkim warto zwrócić swoją uwagę?
Kurtka musi być ciepła

Modne kurtki damskie często mają ten mankament, że są niestety dość niefunkcjonalne. Tymczasem kurtka jesienna, a zwłaszcza zimowa musi po prostu spełniać należycie swoją funkcję czyli odpowiednio chronić przed niskimi temperaturami. W tym celu warto wybierać okrycia wierzchnie zrobione z grubych materiałów. Jeśli zaś chodzi o kurtkę zimową, tej przyda się także odpowiednie ocieplenie. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim kurtki puchowe oraz te z mięciutkim, sztucznym futerkiem.
Kaptur i rękawy

Bardzo ważne w przypadku kupna modnych kurtek damskich na jesień lub zimę są również odpowiednie rękawy oraz kaptur. Warto pamiętać, że przez szerokie rękawy może wpaść do środka chłód, dlatego najlepiej jeśli kurtka posiada specjalne ściągacze przy rękawach. Trzeba także pamiętać o kapturze. Choć na rynku znajdziemy wiele tanich kurtek damskich na jesień i zimę, często ich mankamentem jest niestety brak kaptura, tymczasem jest to element wyjątkowo przydatny o tej porze roku. Nie zawsze bowiem będziemy przygotowani na nagły opad deszczu, śniegu czy wyjątkowo silny wiatr, a przed nimi kaptur może doskonale w nieoczekiwanych sytuacjach ochronić.

Published by