O czym pamiętać przy zakupie czapki z daszkiem?

Czapka z daszkiem kojarzy się przede wszystkim z modą uliczną. Jej zastosowanie jest jednak coraz szersze, co wykorzystuje zarówno młodzież, jak i dorośli. Z czapkami fullcap często widywane są nawet małe dzieci. O czym powinno się pamiętać przy ich zakupie? 

Rodzaje czapek oraz ich estetyka 

Czapki z daszkami dzielą się na kilka różnych rodzajów. Najczęściej różnią się one kształtem daszka oraz stopniem rozciągliwości. Do najpopularniejszych z nich należą czapki:

czapki z daszkiem
  • strapback 
  • flexit
  • trucker
  • snapback i fullcap

Ostatnimi czasy najpopularniejsze stają się te ostatnie, które są kwintesencją miejskiego stylu ubierania. Początkowo były używane przez zawodników baseballa, ale potem stały się ważnym elementem ulicznego ubioru. Czapka fullcap różni się od wersji snapback możliwością regulacji, gdzie w obu przypadkach ma się do czynienia z płaskimi daszkami.

W przypadku wersji strapback są one znacznie szersze. Za najwygodniejsze czapki uznawane są rozciągliwe modele flexit. Wersje trucker kojarzone są z kierowcami ciężarówek i farmerami w amerykańskich filmach, co wynika z ich dużej przewiewności przy upałach. 

Dopasowanie czapki do głowy i kształtu twarzy

Czapki z daszkiem powinny idealnie dopasować się do kształtu twarzy oraz głowy. Nie wszystkim pasują te same rodzaje nakryć głowy. Dla przykładu osoby z okrągłą twarzą i dużą głową mogą skorzystać ze wszystkim rodzajów czapek.

Komfortu tego nie mają osoby z kwadratową szczęką, którym świetnie pasują wersje snapback oraz fullcap. Przy trójkątnej twarzy lepiej postawić na klasyczną baseballówkę z wąskim daszkiem. 

Published by