Rodzaje botków damskich

Istnieje wiele różnych sposobów noszenia botków. To dlatego, że istnieją różne sposoby ich stylizacji i wiele różnych stylów do wyboru. Ważne jest, aby nosić odpowiedni styl buta na odpowiednią okazję, niezależnie od tego, czy potrzebuje się eleganckiego, czy swobodnego wyglądu. Ważne jest również, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie w swoim obuwiu. Z reguły im wyższy obcas i im cieńsza podeszwa, tym mniejsza stabilność. Grubsza podeszwa i obcas zapewniają większą stabilność. Oto kilka rodzajów tego typu: https://arturovicci.pl/botki/jesienne botków damskich omówionych według ich kategorii użytkowych.

Botki na szpilce

Botki na szpilce mają zwykle wysokość nie większą niż cztery centymetry, a sam obcas jest raczej cienki. Chociaż podeszwa jest cienka, ponieważ obuwie jest również niskie, buty te zapewniają dobrą stabilność i łatwość chodzenia. Dodają trochę wzrostu, dzięki czemu są bardziej eleganckie niż płaski but.

Botki na koturnie

Koturny wydają się być nieco wyższe niż damskie botki jesienne na obcasie. Rzeczywiście, z powodu braku przerwy między przednią częścią buta a piętą, botki na koturnie mogą być wyższe, ponieważ zapewniają większą stabilność.

Botki na grubym obcasie

Wygodne są również botki na grubych obcasach, które nie są tak stabilne jak koturny, ale o wiele bardziej niż szpilki.

Botki na płaskim obcasie

Są zdecydowanie najbardziej komfortowe i najbardziej pozwalają stopom i nogom odpoczywać. Płaskie damskie botki jesienne do kostek mogą być połączone z dowolnym strojem i są idealne na chłodniejsze, deszczowe dni.

Poza tymi najbardziej popularnym, istnieje również wiele innych rodzajów damskich botek. Niezależnie od preferencji, każdy ich typ jest i długo jeszcze będzie niezwykle modny i stylowy.

Published by