damskie kurtki bomberki

Rodzaje kurtek damskich- bomberka damska, parka, kurtka pikowana

Rodzajów kurtek damskich jest bardzo wiele. Powinny być one dobierane do figury, a także pod względem wygody. Najczęściej kupowanymi kurtkami na wiosnę są bomberka damska i parka.

Bomberka

Niestety w damskich kurtkach bomberkach narażamy się na optyczne powiększenie górnej części ciała. Dlatego też nie powinna być noszona przez osoby posiadające szerokie barki, albo duży biust. Mogą one optycznie jeszcze powiększyć zarówno barki, jak i biust, co nie będzie wyglądało zbyt atrakcyjnie. Pasują do osób, które posiadają sylwetkę o wyważonych proporcjach między ramionami, a biodrami. Wtedy jest w stanie podkreślić atuty sylwetki.

damskie kurtki bomberkiParka

Kurtka parka pasuje przede wszystkim kobietom wysokim, o szczupłej sylwetce. Z racji swojej długości w przypadku osób niskich, może dodatkowo skracać optycznie nogi. Stąd też niskie dziewczyny nie powinny jej nosić. Ponadto najlepiej pasuje do legginsów, albo obcisłych dżinsów. Wtedy podkreśla szczupłą i ładną sylwetkę.

Kurtka pikowana

Kurtka pikowana dopiero niedawno powróciła i stała się trendem. W zależności od wzoru pikowania można ją dopasować tak naprawdę do każdej sylwetki. Przy osobach noszących większe rozmiary powinno się wybierać szersze albo asymetryczne pikowani. Odwróci ono uwagę od niedoskonałości. Dobrym wyborem będzie też wzór układający się pionowo. W przypadku osób szczupłych z kolei, warto zdecydować się na drobne pikowanie, ułożone pionowo. Ponadto aby podkreślić talię, warto kupować modele, które są wiązane w pasie. Wtedy nawet jeśli nie ma się widocznego wcięcia w talii, to za pomocą kurtki można je optycznie zwiększyć.

Published by