Skarpetki Nie tylko od święta

Każdy z nas raz na jakiś czas ma pewne rozterki modowe. Czy wypada coś założyć, czy można połączyć dany kolor z innym wzorem itp? Dziś moda dopuszcza nawet te najbardziej szalone rozwiązania: połączenia kolorystyczne, różne faktury materiałów, różne wzory. I dobrze, bo dzięki temu świat jest bardziej kolorowy i ciekawy.

Jak się nosić, by nie zginąć w modowej dżungli?

Wszyscy, dla których nowoczesne trendy nie są obce, bardzo dobrze wiedzą, jak modne są skarpetki kolorowe. Tak, tak, kolor zdominował rynek, a z szarych i czarnych klasycznych skarpetek, przerzuciliśmy się na kolorowe i nic nie wskazuje na to, żeby trend ten miał szybki się zmienić. Najważniejsze, by wiedzieć, jak nosić kolor, z czym go łączyć. Pewne reguły pozostają bez zmian i np. na pogrzeby nie należy zakładać kolorowych skarpetek. Pamiętajmy o tym, jeżeli nie chcemy narazić się na niemiłe komentarze. W innych przypadkach skarpetki kolorowe są jak najbardziej wskazane, więc jeśli tylko jesteśmy na tyle odważni, by je założyć- to śmiało.

Noś się oryginalnie.

Warto zapamiętać kilka podstawowych zasad noszenia skarpetek kolorowych. Po pierwsze pamiętaj, by zakładać skarpetki w takim kolorze, który np. powtórzył się już w naszej stylizacji lub jest, choć odcieniem zbliżony do reszty stroku. Dzięki temu nasz strój nabierze „szlachetności”. W noszeniu kolorowych skarpetek należy pamiętać, by dobrze się one prezentowały, muszą być przemyślanie dobrane i najlepiej jak tworzą spójną całość z resztą stroju. Tylko tak będziemy wyglądać oryginalnie, a nie niemodnie.

Published by