wieszak clip na ubrania drweniany

Wieszaki drewniane vs plastikowe. Jakie sprawdzą się lepiej?

Nie każdy ma świadomość, że sposób przechowywania odzieży bezpośrednio wpływa na jej stan. Nie bez znaczenia jest rodzaj zastosowanych wieszaków. Kluczową kwestią jest tworzywo, z których zostały one wykonane. Słabe materiały po prostu ulegną uszkodzeniu pod wpływem obciążenia.

Trwałość
Jeśli chodzi o trwałość, to wieszaki drewniane wygrywają. Posłużą one znacznie dłużej niż modele plastikowe. Oczywiście trzeba podkreślić, że tworzywa sztuczne mają odmienne parametry. Cienkie i plastyczne wieszaki plastikowe są mniej podatne na pęknięcia. Minusem jest fakt, że znacznie szybciej ulegają one deformacji. Drewniane wieszaki na ubrania do szafy są nieco droższe, a zarazem bardziej żywotne. Zwykle posiadają one metalowy uchwyt. To inwestycja na długi czas. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że są one dość ciężkie i mało podręczne. Raczej nie sprawdzą się podczas podróży.

Jakość wykonania
Plusem wieszaków drewnianych jest estetyczne wykonanie. Mogą one zostać wyeksponowane. Jest to również doskonała opcja dla tych, którzy zwracają uwagę nawet na najmniejsze detale. Prezentują się one elegancko i klasycznie. Muszą jednak zostać odpowiednio zabezpieczone. Trzeba sprawdzić, czy powierzchnia wybranych wieszaków na ubrania do szafy jest lakierowana. Powinna być idealnie gładka, tak aby nie stanowiła żadnego zagrożenia dla delikatnych materiałów. Modele plastikowe również mają swoich zwolenników. Są lekkie i praktyczne, jednak nie wyróżniają się efektownym wzornictwem.

Published by