Wizyta w garderobie przed rozpoczęciem treningu

Nie zdając sobie sprawy z tego, jak ważne jest to, co na siebie ubieramy, gdy rozpoczynamy aktywność fizyczną, nawet amatorską, możemy łatwo sprawić sobie wiele kłopotów.

Problem z grubością ciuchów

Pierwszy problem pojawia się, kiedy musimy zdecydować, na ile grube ciuchy musimy założyć czy to do biegu, czy też do jakieś innej aktywności. Jeśli uprawiamy sport na świeżym powietrzu, musimy pamiętać po pierwsze o tym, że jeśli jest chłodno, jakoś przed tym chłodem musimy się obronić. Po drugie jednak, trzeba mieć na uwadze, że bardzo niekorzystną rzeczą jest przegrzanie organizmu podczas aktywności fizycznej.

Co więc wybrać?

Istnieją specjalne tanie bluzy damskie i męskie, które dostosowane są właśnie do wysiłku fizycznego. Materiał zastosowany w takich bluzach damskich i męskich sprawia, że nie jest nam zimno, jednocześnie jednak dopuszcza on do naszego ciała powietrze i sprawia, że przesadnie się nie pocimy.

Oczywiście, można ubierać na trening także najzwyklejsze bluzy dresowe, jednakże trzeba wtedy starannie dobierać je pod względem grubości. Warto pamiętać, że przegrzanie i przechłodzenie powinniśmy traktować na równi. Jedno, jak i drugie ma bardzo zły wpływ w zasadzie na cały ludzki organizm.

Published by