Wyjątkowe buty

Każda z obecnie istniejących i kiedyś panujących subkultur ma jakieś swoje tradycje, nawiązania i cechy charakterystyczne. Jeśli już mowa o cechach charakterystycznych, to szczególnie może nim być obuwie.

Poznaj człowieka po butach

Spoglądając na przedstawicieli subkultury undergroundowej, możemy się przekonać, że preferują oni raczej ubrania cięższe, masywniejsze i trwalsze. Między innymi obuwie, które jest przez nich stosowane, jest bardzo charakterystyczne i ma także ciekawą historię.

Wśród wybieranych przez nich typów butów, możemy znaleźć między innymi obuwie typu martensy, czy glany. Glany są to buty, które zazwyczaj są wybierane częściej przez mężczyzn, a martensy damskie niewiele się od nich różnią. Tak naprawdę te dwa typy butów są przeznaczone dla obu płci, lecz już tak się utarło, że właśnie w taki sposób są dobierane. Martensy, to buty także o wiele wygodniejsze, które o wiele przyjemniej się nosi. Cechują się także nieco większą wytrwałością, od swoich większych braci.

To, co wyróżnia martensy spośród ogromnej ilości innych butów, to motywy, które są na nich umieszczane. Możemy się spotkać z różnego rodzaju grafikami, motywami kwiatów i tak dalej. Każdy szanujący się przedstawiciel undergroundowców powinien wybrać właśnie takie obuwie.

Published by